Hakkımızda

about-us

Topco İstanbul Petrol Ürünleri Uluslararası Sanayi Şirketi

Türkiye ve Uluslararası piyasalarda Üreticiden – Son kullanıcıya ve Tüccara en uygun fiyat, hizmet ve lojistik imkanlarını sunmak amacıyla kurulmuştur. TOPCO müşterilerine en yakın noktada teslimat imkanı ve teknik destek sunmaktadır. Düzenli tedarik zincirimizin getirdiği lokal stok tutma imkanı sayesinde, müşterilerimizin değişen taleplerine çok hızlı bir şekilde uyum sağlayabilmek için çalışmaktadır. İster karadan ister denizden olsun dünyanın en büyük ve en iyi uluslararası gemi acentalarıyla ve lojistik firmalarıyla çalışmakta, en hızlı ve doğru şekilde teslimatını gerçekleştirmektedir.

TOPCO İSTANBUL, dünyanın önde gelen en büyük hammadde üreticilerinden birinin özel satış temsilcisidir. Bünyesinde 120 farklı Polipropilen, 26 farklı Yüksek Yoğunluklu Polietilen, 54 farklı Lineer Polietilen ve Bütadiene (ABS/RUBBER ) ürün çesitliliğine sahip büyük bir grubun ana ve tek dağıtıcısıdır.

Ayrıca arkasındaki bu büyük güç ile bölgesindeki diğer global petrokimya tesislerinin de ürünlerinin de servis sağlayıcısı konumundadır.

TOPCO İSTANBULUN ARKASINDAKİ BÜYÜK GÜÇ

1.Yılda 306.000 Ton Propilen kapasitesine sahip dünyanın en büyük olefin birimlerinden birinin petrokimya tesisi. Aynı kapasitede kullanılan teknolojiler yapısal olarak dünya ile uyum içerisinde olmuştur.

2.Yılda 300.000 Ton HDPE kapasitesine sahip, içerisinde 26 orjinal ve farklı renklerde ürün çeşitliliğini üretme yeteneğine ulaşan ürün portföyü ile Petrokimya tesisleri içerisinde eşsiz ve benzersizdir.

3.Yılda 300.000 Ton LLDPE kapasitesine sahip dünyanın en büyük polimer birimlerinin birinde 54’ten fazla farklı ürün çeşidi ve 42 ton/saat ekstruder kapasitesi.

4.Yılda 115.000 ton üretim kapasitesine sahip Bütadien tesis ile birlikte ABS/Rubber üretimi

MİSYON

Petrokimya ve petrokimyasal ürünlerine ilişkin uluslararası ticaret ağının geliştirilmesi ve petrokimya, petrokimya ve çelik ürünlerinin büyük tüketicilerinin tedarik zincirinde sürekli ve mükemmellik için gerekli ticari, finansal ve lojistik altyapısının oluşturulması ve müşteriler ve tüketiciler arasında sadık bir ilişki kurmak

VİZYON
Petrokimyasal hammadde dağıtımı konusunda, Türkiye ve civar ülkelerde söz sahibi, güçlü, güvenilir ve istikrarlı bir kurum olarak bölgesindeki sanayicilerin ilk tercih ettiği tedarikçi firma olmak.